5-IZB.RD, BA III - VINOHRADY

OPIS NEHNUTEĽNOSTI:

Oslovil ma spolužiak z VŠ, že sa im páči dom, ktorý sa už dlhšie predáva v ich lokalite - BA III. Boli na obhliadke, s majiteľom sa rozprávali o podmienkach kúpy a viac menej sa i dohodli.  Maklérka predávajúceho im mala zaslať zmluvu. A tak sa aj stalo, ale bohužiaľ v zmluve nebol nastavený proces ako sa dohodli. 

Vtedy som do procesu vstúpila ja a zastupovala som kupujúcich pri opätovných jednaniach o nastavení rezervačnej zmluvy, predovšetkým o spôsobe zaplatenia kúpnej ceny a termínoch, lebo tá pôvodná obsahovala šibeničný termín podpisu kúpnej zmluvy : do 1 týždňa. Ak by kupujúci mali peniaze na účte v hotovosti, tak sa to samozrejme dá stihnúť.  Keď však potrebujete vybaviť hypotekárny úver, nemáte hotový znalecký posudok a časť pracovného týždňa ste v zahraničí, je to absolútne nereálne.

Je kľúčové, aby každá zmluva bola férovo nastavená pre obidve strany. Aby mali rovnaké práva i povinnosti. A predovšetkým, aby sme im nespôsobovali zbytočný stres a tlak v celom procese, stačí, že už sa museli rozhodnúť pre predaj či kúpu.

Dohoda sa rodila pomaly, ale isto.  Náš právnik  zapracoval do rezervačnej i kúpnej zmluvy zmluvy  všetky veci na ktorých sme sa dohodli a nakoniec všetko hladko prebehlo.