PREDANÉ

2-IZB. BYT - ROVINKA

Fotky

Virtuálna prehliadka
2-IZB. BYT - ROVINKA
Výmera:
55,33 m2
Izby:
2
Lokalita:
Kvetná 6a Rovinka
Parkovanie:
1
Balkón / Lodžia / Terasa:
7,24 m2
Pivnica:
nie m2
Poschodie:
1p/2
Cena:
165.000 €

OPIS NEHNUTEĽNOSTI:

Predaj tohto 2izb bytu s príjemnou atmosférou bol celkom rýchly, po prvom kole obhliadok. Zrealizovať však podpis kúpnych zmlúv a zaplatenie kúpnej ceny však už bolo trochu časovo a logisticky náročnejšie, lebo jeho nová majiteľka potrebovala predať byt, aby tento mohla kúpiť. A ešte sme aj prenášali záložné právo a predávajúci následne kupoval inú nehnuteľnosť.

To je dnes úplne bežná súčasť našej práce, kedy musíme zosúladiť viacero transakcií naraz. Práce vyše hlavy, ale postupne sa posúvame po vopred zhotovenom časovom harmonograme plus mínus, ako sme očakávali.

A prečo plus mínus? Lebo nie všetky kroky máme plne pod kontrolou. Do procesu vstúpila banka, ktorá schvaľovala preloženie záložného práva, následne kataster, ktorý ho zapísal. A opäť banka ktorá vydáva kvitanciu, teda potvrdenie že záložné právo zaniklo a opäť kataster ktorý ho vymazal. Plus schvaľovanie nového úveru. A hoci pri každom jednom procese sú nejaké všeobecne platné lehoty, nie vždy sa však dodržia. Práve toto je ten neovplyvniteľný faktor.